Якби ти нас, Тарасе, чув...

        Цими прекрасними березневими днями ми вшановуємо пам'ять про основоположника нової української літературної мови - Тараса Григоровича Шевченка. У ПВНЗ «Буковинський університет» відбувся Літературно-мистецький виховний захід «Якби ти нас, Тарасе, чув…», приурочений до річниці з дня народження Кобзаря. На свято завітали поціновувачі краси слова та мистецтва. Ми черговий раз спробували почерпнути глибину творчої спадщини Тараса Григоровича та його наступників.

        Ведучі свята Єричук Тетяна та Байрамов Максим надали слово розпочати захід креативним студентам: Королі Сергію, Лоню Стасу, Демянику Андрію, Мар?янчуку Володимиру, Лучику Юрію, Іванову Вадиму, Мігайчуку Юрію та Гниленькому Олегові, які зняли фільм і показали своє бачення біографії Кобзаря. Продовжила захід Мирна Дарія, яка розповіла про жінок у долі Шевченка. А юні читці творчої спадщини Тараса Григоровича Чекіна Наталія, Кімаковська Вікторія, Стринадко Олена, Николюк Руслана, Баш Станіслав, Мігайчук Юрій, Урсуляк Марія, Велущак Ігор, Козуб Вадим, Вахнован Даниїл, Продан Палома, Рихлюк Олександр, Флорескул Єва, Штефуник Петро та Короля Сергій своїми щирими емоціями передали нам всю повноту й глибину лірики Генія української нації.

        «Заповіт» Кобзаря перекладено 147 мовами. Ми послухали цей шедевр українською, румунською, англійською, італійською та російською мовами у виконанні Берчука Миколи, Петреску Крістіни, Байрамова Максима, Присакар Віталіни та Голунги Вадима.

        Щиро тішить серце, що студенти Буковинського університету є гідними послідовниками Шевченка, глибина їхніх думок вражає, у цьому нас переконала талановита Келя Крістіна-Елена, яка прочитала авторську поезію «Забутий момент». Логічним підсумком літературно-мистецького дійства стало есе «Великий Кобзар» творчої Шіряєвої Крістіни.

        Уже для багатьох поколінь українців – і не тільки українців – Великий Кобзар означає так багато, що сама собою створюється ілюзія, ніби ми все про нього знаємо, все в ньому розуміємо, і він завжди з нами. Та це лише ілюзія. Шевченко – як явище велике й вічне – невичерпний і нескінченний. Волею історії він ототожнений з долею України і разом з її буттям продовжується нею, росте й розвивається в часі, в історії, і нам іще йти і йти до його осягнення. Ми на вічнім шляху до Шевченка!!!


15-03-2019

Останні новини

Якби ти нас, Тарасе, чув...

Цими прекрасними березневими днями ми вшановуємо пам'ять про основоположника нової української літературної мови ? Тараса Григоровича Шевченка.

12 березня на базі кафедри фундаментальних юридичних дисциплін відбулося засідання круглого столу

З нагоди Всесвітнього дня захисту прав споживачів, відбулося засідання круглого столу.

Екскурсія до Чернівецького обласного краєзнавчого музею.

У Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї студенти 1 курсу Коледжу ПВНЗ «Буковинський університет» занурились у історію.

Вітання з Міжнародним жіночим днем

Вітання президента університету професора Маниліча М.І. з нагоди 8 Березня

Зустріч з представниками правоохоронних органів

5 березня 2019 року в університеті відбулася зустріч з оперуповноваженим Управління протидії наркозлочинності лейтенантом поліції Гриневичем Микитою Володимировичем та старшим інспектором з особливих доручень сектору ювенальної превенції Управління превентивної діяльності ГУНП у Чернівецькій області Турецьким Василем Вікторовичем.


Всі новини