Україна пам’ятає

Хіба можна уявити, що народ – хлібороб помирає від голоду?

В ті часи жертвами ставали не окремі люди, винищувались цілі села. Від голоду помирали і старі, і молоді. Найчастіше – помирали діти.

Саме так влада поступила з мільйонами українців у ті далекі 30-ті роки минулого століття.

Людей свідомо морили голодом. Це злочин проти людини. Це злочин проти народу. Це злочин проти усього людства.

Це наша історія. Ми не можемо її викреслити з нашої пам’яті. Ми не можемо це забути.

А люди біднії в селі,

Неначе злякані ягнята,

Позамикалися у хатах – та й мруть…

Сумують комини без диму,

А за городами, за тином

Могили чорнії ростуть.

Гробокопателі в селі

Волочать трупи ланцюгами

За царину і засипають

Без домовини. Дні минають.

Минають місяці. Село

Навік замовкло, оніміло,

І кропивою поросло,

Кров холодне в жилах, коли читали студенти нашого університету.

Ми живемо! Живе наш народ! Так буде завжди!

22-11-2019